Son Güncelleme:
Arkadaşlık Sitelerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler
Photo by Gabby K from Pexels

Arkadaşlık Sitelerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dr. Love

Hepimizin farkında olduğu gibi ve hatta farkında olmayanların da Koronavirüs ile farkettiği gibi tamamen dijitalleşmeye giden bir dünyada yaşıyoruz. Dışarı çıkmaya dahi vaktimiz veya iznimiz yok iken, yeni insanlarla tanışmaya, sohbet etmeye ve yeni ilişkiler yaşamaya hazırsanız siz de güvenilir bir arkadaşlık sitesinde bir hesap/profil oluşturun.

 

Peki ama arkadaşlık sitelerinde nelere dikkat etmek gerekir, özellikle Ankara, İstanbul veya İzmir gibi güzel Türkiye’mizin büyük ve bir o kadar da büyüleyici şehirlerinde yaşayanlar sizler için yazdık. Bu yazıda çevrimiçi arkadaşlık sitelerinde nelere dikkat etmeliyizi sizin için araştırdık ve yazıya döktük.

 

 

  1. Profillerin Doğru Hazırlanması

Arkadaşlık site ve mobil uygulamalarında bir kişinin profili, o kişinin hayatını, ilgi alanlarını, ailesini, arkadaşlarını ve daha bir çok bilgiyi barındırabilir. Ama bu bilgilerden hangileri sizi etkiler veya karşı cinsi etkileyip sizinle iletişim kurmaya ikna eder diye düşünmek gerekli.

 

Biliyoruz ki, öncelikle kişinin sizden etkilenip profilinizi incelemek istemesini sağlayacak en önemli etken sizin profil fotoğrafınız. Fotoğrafı gördüğündeki ilk düşüncesi veya tepkisi sizi seçmesine veya geçmesine etki edecektir. İyi bir profil fotoğrafıyla kazandığınız kişi sonrasında, profilinizde kendisiyle ortak bir nokta arayacaktır. Mesela Maldivlere gittiğinizden, iyi kara kalem çizdiğinizden ve Athena dinlediğinizden bahsedebilirsiniz..

 

  1. Konuşmalar Çok Önemli

Söze ilk girişiniz ve tavlamak için kullandığınız kelime ve cümleler o kadar önemli ki, çoğu insan ilk lafa girişteki başarısızlığından veya devamındaki abartılı flört cümlelerinden kaybediyor.

 

Mesela, kızların ilk mesajlaşmalarda dikkat ettiklerine bir örnek; vücudu hakkında cinsel bir şekilde yorum yaptılar mı yoksa fotoğrafınızdaki sevimli köpeğinizin hangi cins olduğunu mu sordular. Sevimsiz ve kaba bir cümle isterse bir iltifat olsun, kaybetmeye mahkumdur. Sizi gerçekten tanımak isteyen kişi size karşı her zaman nazik olan kişidir.

 

  1. Kontrollü İlerleyin

Sohbetin en soğuk kısmı ve aşılması gereken kısmı ilk cümledir, bu kesinlikle doğru. Peki ama sonrası, sonrası daha da önemli. İlk birkaç sohbetiniz kesinlikle eğlenceli samimi ve tanışmaya yönelik olmalıdır.

 

İlk veya ikinci sohbette, taraflardan birisi çok hızlı ilerliyorsa, sohbet bir yere varmaz ve biter. Mesela kızlar yeni tanıştığınız birinin baskı yapmasından, sürekli olarak yüz yüze görüşme konusunda ısrar etmesinden rahatsız olurlar ve bir sınır koyarlar. Unutmayın sağlıklı bir ilişkide çiftler birbirini özgür hissetmek isterler, özgürlüğünün kısıtlandığını hisseden çift ise araya mesafe koyar.

 

  1. Fazla Gizem İyi Değildir

Arkadaşlık sitesi profilleri insanların düşüncelerinde fazlasıyla gizem bırakır aslında, bu bazıları için çekici ve heyecan verici olabilir, ancak aynı zamanda tüm gerçeği anlayamadığınızın da bir işaretidir.

 

Şöyle düşünelim, diyelim ki internette tanıştığınız biriyle çıkmayı kabul ettiniz ve beraber hakikaten çok iyi vakit geçirdiniz. Beraber yemeğe çıktınız ve saatlerin nasıl geçtiğini anlamadığınız sohbetler ettiniz. Sonraki randevu için karşıdaki sizi türlü bahanelerle ekti, ve bir sonrakinde de. 2 hafta sonra tekrar ulaştınız ve randevulaştınız, akşam yemeğinden sonra eve bırakırken bir de baktınız ki kızın erkek arkadaşı kapıda bekliyor.

 

Bu durumu detaylı incelediğinizde, aldatan kişinin mesajlara sadece belirli saatlerde yazılan cevaplar, sadece belirli günlerde buluşabilme veya son anda randevuyu iptal etme gibi gizemli detaylar ortaya çıktı varsayalım.

 

Günümüzde yeni insanlar tanımak, onlarla sohbet etmek ve arkadaş olmak gerçekten çok kolay, hemen parmaklarımızın ucunda. Ama bu hayatımıza yeni giren insanları doğru değerlendirmek ve nereye koyacağımızı iyi değerlendirmek gerekli.