Son Güncelleme:
Arkadaşlık Sitelerinden Flört Ayarlayanlara Tavsiyeler
Photo by cottonbro from Pexels

Arkadaşlık Sitelerinden Flört Ayarlayanlara Tavsiyeler

Dr. Love

Arkadaşlık (online dating) siteleri pandeminin de etkisiyle oldukça popüler bu aralar. Peki ama arkadaşlık sitesinde insanlarla tanışıp, sohbet odalarından sohbet ederken, daha sonrasında ise randevular ayarlarken neleri yapıp nelere dikkat etmeliyiz?

 

1- Araştırmanızı iyi yapın. Günümüzde teknoloji ve internet yardımıyla istediğimiz her şey hakkında kolayca araştırma yapıp bilgi toplayabiliyoruz. Konu bir insanı araştırmaya gelince “stalk” diye bir İngilizce kelime geliyor karşımıza, bir insanı gizlice araştırmak diye çevirebiliriz Türkçe’ye. Bizim yapmak istediğimiz takıntı seviyesinde bir takip değilde, basit bir araştırma diyelim. Google, Facebook ve İnstagram bu iş yeterli bence. İsim soyisim yazarak arama yaptık ve istediğimiz kişiyi bulduk, resimlerine bakıp karşılaştırdık ve ekstra bir bilgi var mı diye baktık, hepsi bu.

 

2- Bol Bol Telefonda Konuşun. Çok eskilerden bir yöntem aslında ama her zaman size karşınızdaki insan ile ilgili gizli ipuçları verecektir. Mesajlarda gizlenen karakterle ilgili ipuçları, ses tonunda çok kolayca anlaşılabilir. Bir kişinin yalan söylediğini veya sinirli olduğunu sadece yazdığı mesajdan anlamanız pek olası değil ama telefonda konuşurken sesindeki tonlamadan veya titremeden kolayca anlayabilirsiniz. Telefonla konuşmak size ilk buluşmadan önce karşıdakini çok daha iyi tanıma şansı verecektir.

 

3- Görüntülü Arama. Akıllı telefonlar, harika kameraları ve her geçen gün daha da hızlanan internet bağlantı hızları sayesinde istediğimiz kişiyle görüntülü konuşmak oldukta kolay artık. Bir sohbet veya arkadaşlık sitesinden tanıştığınız kişiyle, sohbet ve samimiyetiniz bir yere kadar ilerledikten sonra, ona görüntülü konuşmayı teklif edebilirsiniz. Bu karşınızdaki kişinin aslında söylediği kişi olup olmadıını anlamanıza yardımcı olacaktır.

 

4- Kendi arabanızı veya toplu taşımayı kullanın. Eğer bir bayansanız ve bir erkek ile ilk buluşmaya gidiyorsanız, varsa kendi arabanızla yoksa toplu taşıma ile gitmeniz güvenliğiniz için faydalı olacaktır. Daha önceden tanımadığınız ve online arkadaşlık sitesi aracılığıyla tanıştığınız birinin arabasına ilk buluşmada binmek pek mantıklı bir hareket değildir.

 

5- Halka açık bir yerde buluşun. Sohbet siteleri veya arkadaşlık siteleri aracılığıyla tanıştığınız flörtünüz ile ilk buluşmanızı herkese açık cafe ve benzeri bir ortamda yapmanız sizin güvenliğiniz için faydalı olacaktır. İlk buluşmada tanımadığınız bir kişinin evine gitmek akıllıca bir davranış olmaz.

 

6- Buluşmadan bir yakınınızın haberi olsun. Buluşmaya gitmeden önce ailenizden birisine veya en yakın arkadaşınıza buluşmanın ve kişinin detaylarını vermeyi unutmayın. Buluşma yeri ve saati, buluşacağınız kişinin resim ve telefonunu mutlaka bir yakınınızla paylaşın. Kimsenin nereye gittiğinizi ve kiminle buluşacağınızı bilmemesi güvenliğiniz için akıllıca olmayacaktır.

 

7- Çok fazla kişisel bilgi vermeyin. İlk defa buluştuğunuz kişiye kendinizle ilgili çok fazla kişisel detay vermekten ziyade, karşınızdakinin karakterini çözmeye ve onu tanımaya çalışın. Oturduğunuz mahalle ve sokağı, mal varlığınızı ve sırlarınızı ilk defa buluştuğunuz biriyle paylaşmak size hiçbir fayda sağlamayacağı gibi, başınıza büyük bir bela alabilirsiniz.

 

8- Sarhoş olmayın. En iyi arkadaşlık sitelerinden birinde tam istediğiniz karakterde biriyle tanıştınız ve ayarladığınız ilk randevu alkollü bir ortamda. Bir kadeh şaraptan bir şey olmaz elbette ama sakın sarhoş olmayın çünkü karşınızdakini ne kadar güvenilir olduğunu bilmiyorsunuz.

 

9- Biber Gazı taşıyın. Özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde bir çok bayan artık ne yazık ki çantasında biber gazı taşıyor, bu sadece ilk defa tanışacağınız flörtünüz için değil aynı zamanda gece sokakta veya parkta yürürken, otoparkta arabanıza yürürken de lazım olabilir.

 

Bu kuralları aklınızda tutarak, istediğiniz arkadaşlık sitesine üye olabilir ve flörtünüzle ilk buluşmanızı ayarlayabilirsiniz.