Son Güncelleme:
Arkadaşlık Sitelerinin Bilinmeyen Sırları
Photo by Sound On from Pexels

Arkadaşlık Sitelerinin Bilinmeyen Sırları

Dr. Love

Eğer arkadaşlık sitelerine daha önce hiç kayıt olmadıysanız ama her zaman bir merakınız varsa ve hayatınızın aşkını bulmak istiyorsanız şu an tam zamanı. Hepimizin virüs sebebiyle evlere kapandığı şu zamanda arkadaşlık sitelerine, online sohbet sitelerine ve flört programlarına olan ilgi hiç olmadığı kadar fazla.

 

İlk bilmeniz gereken sır, herkes arkadaşlık sitelerini kullanıyor. Yani size uygun, ortak özelliklerinizin bulunduğu, aradığınız fiziksel özelliklere sahip birisi mutlaka var bu sitelerde veya programlarda. Sizin kadar utangaç olan da var, sizin kadar kamp yapmayı seven de var, Ankara’da veya İstanbul’da oturan, sevgilisinden yeni ayrılmış olan da, hiç sevgilisi olmamış olan da var.

 

Bir flört uygulamasında birisiyle tanışabilmeniz için flört uygulamasını gerçekten kullanmanız gerekir. Aslında yapmanız gereken oldukça basit, öncelikle en çok güvenilen bir arkadaşlık sitesine üye olmak veya flört uygulamasını indirmek. Ardından sizi en iyi şekilde, çok kısa olmayan ve aynı zamanda da uzun olup okuyanı sıkmayacak bir biyografi hazırlamak, bu profili hazırlarken başkalarının profillerini inceleyerek fikir alabilirsiniz. Profilinizi hazırladıktan sonrada ilk mesajınızı hazırlamak ve beğendiğniz bir kıza yollamak, sonrası gelecektir.

 

Tuhaf oyunlar oynamayı bırakın, herkesin vakti çok değerli. Herkesin vakti çok değerli ve tabi ki sizin vaktinizde çok değerli, sizinle aynı pencereden bakmayan insanlarla boşuna vaktinizi harcamayın. Ne aradığınızı bilmeniz ve o hedefe net bir şekilde ilerlemeniz sizin içinde ilgilendiğiniz kişi içinde gerçekten çok önemli.

 

Profilini, ilgi alanlarını veya biyografisini boş bırakanlardan olmayın. Eğer insanların size mesaj atmasını veya attığınız mesajlara cevap vermesini istiyorsanız, kendinizi olabildiğince açık bir şekilde anlatmanız şart. İnsanların size mesaj atması için, size ilgi duymasını veya hoşlanmasını istiyorsanız onlara bir sebep vermeniz şart. Kendinizle ilgili hiç bir bilgi vermeden insanların size ilgi duymasını ve mesajlarınıza cevap yazmasını bekleyemezsiniz.

 

Çevrimiçi arkadaşlık sistemlerinden tanıştığınız biriyle ilişkinizin ilerlemesini ve hayatınızın aşkına dönüşmesini istiyorsanız o kişiyle mutlaka yüz yüze görüşmeniz gerek. Bir çok insanın yaptığı ortak hata, sohbet odalarından sonraki aşamaya geçememek. İlişkiyi bir sonraki aşamaya taşımak isteyen birinin bütün dışarı çıkma tekliflerinin red ederek hayatınızın aşkını bulma şansınız yok.

 

Erkek veya kadın olmanız birşey değiştirmez, öncelikle her şeyin güvenli olduğundan emin olun. Güvenlik kelimesi online flört söz konusu olduğunda bir çok konuyu içine alıyor, bunlardan ilki tabi ki dahil olduğunuz sitenin veya uygulamanın güvenliği. Sitenin veya uygulamanın sizin verilerinizi koruyan, bir çok insan tarafından kullanılan bir sistem olduğundan emin olun. İkinci güvenlik unsuru ise, arkadaşlık sitelerinden tanıştığınız insanlarla ilk buluşmaya gideceğinizdeki güvenlik. Sonuçta şahsen öncesinde tanımadığınız biriyle yüz yüze görüşmeye gideceksiniz, ilk buluşmada mutlaka herkese açık yerler tercih edin.

 

Herkes reddedilebilir. Oyunun bütün kurallarını bilseniz ve bütün kurallara uygun oynasanız dahi red edileceğiniz zamanlar olabilir. Attığı bütün mesajlara cevap alabilen kimse yok, bazen siz bazı mesajlara cevap vermek istemeyeceksiniz bazen de sizin mesaj attıklarınız size cevap yazmayacak ve bu gayet normal. Ama siz yine de pes etmeyecek ve hedefe doğru kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edeceksiniz.

 

Hayatınızda her zaman daha kararlı olursanız, ne kadar açık ve dürüst olursanız, kendiniz gibi veya istediğiniz gibi birisini bulmanız da o kadar kolay olacaktır. Normal hayatınızdaki kararlılığınızı aşk hayatınızda da aynen uygulamanız gerek. Doğru insanı bulmak elbette hemen kolayca olacak birşey değil, bazen kırılacaksınız da. Ama hayatımızdaki diğer herşey gibi pratik yaparak, deneme yanılma yoluyla hedefe hep biraz daha yaklaşıyoruz.