Son Güncelleme:
Arkadaşlık Sitesinden Yatağa Giden Yol
Photo by Daria Shevtsova from Pexels

Arkadaşlık Sitesinden Yatağa Giden Yol

Dr. Love

Günümüzün en kolay ve en çok kullanılan sosyalleşme yöntemleri arasındadır arkadaşlık siteleri ve mobil programları. Profilini detaylı bir şekilde incelediniz, size uygun olduğuna karar verdiniz, ilk mesajı attınız ve hemen karşılık aldınız, muhabbet de aldı başını gitti. Peki sonra, sonrasını nasıl getireceksiniz?

 

Taktikler, adımlar, yapılması ve yapılmaması gerekenler, aslında bu tek bir blog yazısına sığabilecek birşey değil ama ben size özet geçeceğim.

İşin aslında bakmak gerekirse biz erkekler gerçekten şanslı sayılırız, şu sebeptendir ki, kadınlar beyinlerini bizden daha çok kullanırlar ve çok yaratıcıdırlar, ve çoğu zaman fiziksel dokunuştan çok hayal güçlerini kullanmayı tercih ederler. Yani bir kadın sizin ona yüzyüze konuşarak kur yapmanızdan ve dokunmanızdan ziyade; sohbet odalarında, arkadaşlık sitelerinde veya programlarda sizinle sohbet etmeyi sizin böyle ortamlarda kur yapmanızı tercih eder.

 

Arkadaşlık sitesinde başlayan muhabbetiniz belirli bir seviyeye geldi, gereken samimiyet oluştu, birbiriniz artık daha iyi tanıyorsunuz, sırlar verildi ve güven oluştu. Peki ama artık onu nasıl evinize davet edeceksiniz ve bir sonraki aşamaya geçeceksiniz? Az öncede dediğim gibi, bir kızın sizin ev davetinizi kabul etmesi için öncelikle sizi iyi tanıyor olması lazım ve size güvenmesi lazım. Yani aranızda bir bağ oluşmadıysa o kızın evinize gelme ihtimali yok denecek kadar az ve onunla hiçbir zaman seks veya cinsel bir konu hakkında konuşma şansınız olmayacaktır.

 

O zaman şunu bilmeliyiz ki, bir kızı yatağa atmak istiyorsan öncelikle onunla aranda bir bağ ve güven oluşmalı, ve bunu en kolay mesajlaşma aşamasında sağlayabilirsin. Diğer yanda ise şöyle bir gerçek var ve bunu da asla unutmamak lazım, mesajlaşma ile kurulacak bağ ve güven her ne kadar daha kolay olur dediysek de, bu daha çabuk olacak anlamına gelmez. Sanal ortamda bir bağ veya güven oluşturmak gerçeğine göre biraz daha fazla zaman alabilir bazen. Öyleyse napıyoruz; acele etmeyip, sabırlı oluyoruz ve sonuca ulaşmak için çabalıyoruz..

 

Peki mesajlaşma sürecinde, onunla ilgilendiğinizi ve kur yaptığınızı ona nasıl anlatacaksınız? Öncelikle şunu söylemeliyim, onunla ilgilendiğinizi ve kur yaptığınızı mutlaka ona hissettirin ki sizi sadece arkadaş olarak görmesin, bir kere arkadaşı olursanız asla bundan kurtulamazsınız.

İlginizi hissettirmenin ilk ve en anlaşılır yöntemi ona yapacağınız iltifatlardır. Bu iltifat öyle olmalıdır ki, onu özel hissettirecek kadar anlaşılır ama sarkıntılık gibi anlaşılmayacak kadar da naif olmalıdır. Mesela görünüşüyle, gözleriyle veya gülüşüyle ilgili ufacık bir iltifat. Bu tarz iltifatlar genelde ilerleyen zamanlarda arkasından cinsel konuşmaları getirir.

 

Küçük iltifatlardan kasıt “gülüşün çok güzel” demek değil tabi ki, daha çok onun güzel bir özelliğinin sizi nasıl hissettirdiğinden bahsedin, mesela “gülünce gözlerin parlıyor, içini ısıtıyor insanın” gibi. Peki ama bu iltifatların dozunu nasıl ayarlayıp, sonunu ne zaman bağlayacaksınız? İltifat yaptığınızda karşılığında gülümseme veya karşı iltifat alıyorsanız doğru yoldasınız demektir. Bu iltifatlar ortam uygun olduğunda, aşırıya kaçmamak kaydıyla yavaş yavaş cinsellik ekleyebilirsiniz. Mesela “ne kadar düzgün bacakların var, düzenli spor yapıyorsun galiba” güzel ve başarılı bir giriş olabilir. İltifattaki cinsellik seviyesini artırmanız gerektiğini ise şu şekilde anlayabilirsiniz, eğer içinde cinsellik olan iltifatınıza o da aynı şekilde cevap veriyorsa, mesela “senin de omuzların ve karın kasların çok iyi” gibi, dozu biraz daha artırabilirsiniz.

 

Sohbet bu noktaya geldiğinde, genelde bilinmeli ki kızda sizinle beraber olma fikrini kafasına yerleştirmeye başlamıştır. Bundan sonra yapmanız gereken güzel bir organizasyon ayarlamak, mesela bir sinema gecesi olabilir veya ona ne kadar güzel yemek yaptığınızdan bahsedebilirsiniz ve davetinizi dile getirirsiniz. Eğer davetinize evet derse kız senindir.