Son Güncelleme:
En İyi 5 Görüntülü Sohbet Sitesi
Photo by Spencer Davis from Pexels

En İyi 5 Görüntülü Sohbet Sitesi

Dr. Love

Günümüzde herkes bazen birileri ile arkadaşlıktan öte ilişkiler yaşamak bazen yeni yüzler görüp tanışmak çevresini genişletmek sosyalleşmek dışarı çıkıp beraber takılmak için ilk adım attığı yer sosyal medya uygulamaları oluyor. Önceden teknoloji çok gelişmediği için mesaj atma alt yapılı web siteleri zirveye açık ara farkla oynuyordu. Bugün ise teknolojinin büyük bir sıçrama gerçekleştirmesi ile yazıdan çok görüntülü sohbet uygulamaları ve web siteleri favoriler arasına girip zirvede kendine yer edindi ve inecek gibide durmuyor. Yazarak konuşmaktan çok insanlar günümüzde görerek konuşmayı tanışmayı tercih ediyor ve görüntülü sohbet sitelerinde ya da uygulamaların kullanımında büyük bir artış hızla devam ediyor. Şimdi bu makalemizde sizlere en uygun, kullanım açısından kolay ve en favori görüntülü sohbet uygulamalarını ve web sitelerini inceledik.

Biraz farklı zaman geçirmek, tanımadığınız insanlarla sohbet etmek dertleşmek, arkadaşlarınızla birlikte eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz bu uygulamalar ve web sitelerinden dilediğinizi indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bahsedeceğim bu 5 uygulama tamamen gün içerisinde ismini sık duyduğum ve bu konuda araştırma yaptığım uygulamalardır. Sizler isterseniz bu uygulamalar dışında başka uygulamalar da bakabilirsiniz. Bu görüntülü sohbet uygulamalarından ya da web sitelerinden en az birinin size tamamen uyacağını düşünüyorum

Görüntülü Sohbet İçin 5 Öneri

Random görüntülü sohbet nedir? Öncelikle randomun ne olduğunu açıklayalım. Bu kelime aklımıza klavyede rastgele tuşlara basarak gülücük atmak gibi gelse de random aslında rastgele demektir. Yani bir web site ya da uygulama ile kullanıcılar arasında rastgele eşleşmeler gerçekleştirerek görüntülü bir şekilde iletişim kurmanızı sağlar. Özetle daha önce hiç tanımadığınız bir kişi ile rastgele bir şekilde tanışıp konuşarak güzel zaman geçirmeniz temel alınmış. Aslında olay tam olarak rastgele oluyorda sayılmaz. Çünkü, siz kriterlerinizi öncelikli belirledikten sonra sizin kriterlerinize uygun kişilerle rastgele bir sohbete giriyorsunuz. Sizin için araştırdığım 5 görüntülü tanışma uygulamasını birlikte inceleyelim:

1-   Azar Görüntülü Sohbet Uygulaması

Akıllı telefonlar üstünden ulaşabileceğiniz Azar görüntülü sohbet aplikasyonu, tanımadığınız insanlarla ücretsiz olarak görüntülü sohbet etmenize yardım ediyor. Resmi internet sitesinde yazana göre 150’ye yakın ülkede aktif olarak kullanılıyor ve 81 milyara yakın eşleşme sağlanıyor. Hemen hemen çoğu ülkede kullanıyor olması, yurtdışından farklı insanlarla görüntülü görüşme yapmanıza olanak tanıyor. Kullanım amacı her ne kadar sosyallik ve güzel zaman geçirmek olsa da, başka dil öğrenmek veya geliştirmek isteyenler içinde çok iyi bir uygulama haline gelmiş durumda. Gene özelliklerini ücretsiz kullanılabilse de bazı özellikleri sadece ücret ödeyerek kullanabiliyoruz. 2020 yılı ile gelen bu yenilik ile 6 TL ile kullanabileceğiniz özelliğin fiyatları 1.330 TL’ye kadar yükseliyor.

Azar Sohbet Uygulaması Özellikleri

Azar tanışma uygulaması büyük fırsatları içinde bulunduran ve üyelerine sunup eksiksiz hizmet veren bir görüntülü tanışma uygulamasıdır. Sunulan bu fırsatları şu şekilde özetleyebiliriz;

 • Akıllı telefonunuza para vermeden hemen yükleyebilirsiniz.
 • Basit bir temaya sahip ve çok kullanışlı bir uygulama.
 • Üye sayısı en fazla olan uygulamalardan birisidir.
 • Farklı dillerden yazılanları size anında otomatik olarak çevirir.
 • Diğer ülkelerden insanlarla sohbet etmenizi sağlar.
 • Üniversite öğrencileri ve o yaştakilerin sık kullandığı bir aplikasyon.
 • Gizliliğe ve kişisel verilerin korunması yasasına önem verir.
 • Ücretli paketleri sayesinde uygulamada yapabileceklerinizi genişletir.
 • Çevre edinmenizi dil geliştirmenizi sağlar.
 • İyi vakit geçirip zamanını güzel hatıralarla doldurmanıza olanak sağlar..

Azar Uygulaması Güvenli mi?

Azar görüntülü görüşme uygulaması, güvenliğe çok önem veren bir sohbet uygulaması olup kişisel bilgilerinizi 3. Taraf şirketlere paylaşmaz ve satmaz. Güvenliğe çok önem veren bir aplikasyon olan Azar uygulamasını yüklemek kesinlikle ücretsiz. Uygulamayı aplikasyon mağazalarından kolayca hiçbir ücret ödemeden indirerek yurtiçinden veya başka ülkelerden insanlarla tanışabilirsiniz.

2-   Holla

Holla uygulaması bütün dünyadan insanlarla iletişim kurup sohbet edebileceğiniz yepyeni bir platform. Yeni olmasına rağmen 30 milyonu aşkın üyesi olması sebebiyle hızlı bir şekilde zirveyi zorlayan aplikasyonlardan birisi olarak görebiliriz.

Holla Uygulamasının Özellikleri

 • Özel sohbetler
 • Konuşmak istediğiniz kişi ile özellikleri belirleyebilirsiniz.
 • Kişisel verilere ve sohbet gizliliğine önem veriyor.
 • Görüntülü sohbet için hiçbir ücret ödemeniz gerekmiyor.
 • Görüntülü görüşmenin yanı sıra sesli aramada gerçekleştirebiliyosunuz.

3-   Omegla

Gerçek ismi Omegla fakat ülkemizde bilinen adı ile Omegle, görüntülü sohbetlerde rastgele eşleşme olayını başlatan ve zirvede olan aplikasyonlardan biri. Random görüntülü görüşme yapmayı hedefleyerek kurulmuş olan, tamamen ücretsiz ve isimsiz bir şekilde görüntülü sohbet edebileceğiniz bu aplikasyon, ülkemizde çalışması yasaklı olan platformlardan birisi. Fakat uygulamanın yasaklanmasına rağmen bu platform benzeri aplikasyonlar kullanılmaya devam ediyor.

Bu platformun tasarımı gayet göze hitap ediyor ve aradığınız her şeyi anında bulabileceğiniz kadar kullanışlı yapılmış. Omegle’ye girdikten sonra ne tür bir sohbet yapmak istediğinizi belirliyorsunuz. Yazılı mesajlaşma ya da görüntülü konuşma tercihleri arasından dilediğinizi seçebilir ve anında bağlantı sağlayabilirsiniz. Mesajlı konuşmalarda Esc tuşu ile bir sonraki kullanıcı ile görüşmeye başlayabilirsiniz. Görüntülü sohbet bölümünde başlat, durdur ve sıradaki tuşlarından herhangi birine tıklayarak dilediğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

4-   WeChat

Yaklaşık altı sene önce oldukça favori olan WeChat Platformu, bugüne geldiğimizde önceki gibi favori bir uygulama olmadığını görüyoruz. Sohbet etmenin dışında günlük haberlerden bilgi edinebileceğimiz ve karşılıklı oyunlara girebileceğimiz bir platformdur.

 • Hemen hemen yirmi beş dil desteği sağlıyor
 • Çok büyük konuşma grupları oluşturabilirsiniz.
 • Görüntülü görüşmeleri dokuz kişiye kadar çoklu yapabilirsiniz.
 • Özel çıkartma galerisi yer alıyor.
 • Kendi profilinizde fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz.

5-   MatchAndTalk

18+ yaş ve üzeri ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz uygulamalar arasında yer alıyor. Kullanıcı alanı sadece yetişkin insanlar olan ve arkadaşlık platformu olarak kurulmuş olan MatchAndTalk aplikasyonu, rastgele görüntülü sohbet etmenize olanak veren uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Yazılı sohbet, sesli arama, görüntülü konuşma gibi birden fazla seçeneği bulunuyor ve bunun dışında da şaşırtıcı özellikler ile karşımıza çıkıyor.

 • Uygulamayı kullanmak için sürekli online olmanıza gerek yok. Online olmadan da kullanılabilen özellikleri mevcuttur.
 • Sohbet etmek istediğiniz kişinin başlıca özelliklerini ayarlayabiliyorunuz.
 • Dilediğiniz kişilere arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz.
 • Telefon numaranız ile ya da e-mail ile kayıt olabilirsiniz.
 • Kayıt olmak için hiçbir ücret ödemenize gerek yok.
 • Random tuşu ile sürekli görüntülü görüşmeler gerçekleştirebilir ve değiştirebilirsiniz.

Kameralı Sohbetin Avantajları neler?

Sohbetin görüntülü olması, kiminle konuştuğunu nasıl bir insan neye benziyor diye aklımızda beliren soruları kafamızdan tamamen silecek uygulamalardan birisidir. Doğal olarak tüm insanlar yüzünü görebildiği sesini duyabildiği kişilerle sohbet ister. Fakat bazen kendinizi göstermek için uygun olmayabilir veya uygun olmayan bir ortamda olabilirsiniz. İste bu zamanlar mesajlaşarak tanışmak sizin açınızdan en makul olanı olacaktır. Böyle olasılıkları hesaba katmış olan mesajlaşma altyapısına sahip aplikasyonlar ve web siteler, bulunduğunuz duruma göre kullanmanız için daha çok faydalı olacaktır. Yazımda belirttiğim en iyi görüntülü sohbet platformlarının içerisinde dikkatleri üzerine çeken önemli konulardan birisi de, bu platformların çoğunun seks, cinsellik arayan kişilerin ilk uğradığı mekanlardan olması. Yaşamımızda sürekli karşılaştığımız ve sıradan konulardan sohbert edebileceğimiz kişileri bulmak gerçekten zor. Bununla birlikte bu konuları açabileceğimiz sohbet edebileceğimiz kişi sayısı da yok denecek kadar azdır. Görüntülü sohbet sitelerinin bize en büyük avantajı çevre edinip insanlarla konuşabilmemizi sağlamasıdır.