Son Güncelleme:
EN İYİ ARKADAŞLIK 15 ARKADAŞLIK UYGULAMASI
Photo by cottonbro from Pexels

EN İYİ ARKADAŞLIK 15 ARKADAŞLIK UYGULAMASI

Dr. Love

Akıllı telefonların yaygınlaşmasının ve teknolojinin gelişiminin ardından, telefonlar ve bilgisayarlar insanların hayatlarının vazgeçilmez birer parçası durumuna geldi. Android cihazların günlük yaşantımızın bir parçası olması ve sonrasında farklı tarzlarda akıllı telefonların üretilmesi, aplikasyon mağazalarının da daha fazla insan çekmesine, günlük yaşantımızı planlayacak, günlük gereklilikler, iş hayatı, eğlence, sosyal yaşam gibi farklı alanlarda, insanların hayatını yardımcı olabilecek mobil uygulamaların hayatımıza girmesine ve vazgeçilmez bir parçası olmasına temel oldu. Fakat, bir çok alanda mobil uygulama olsa da belki de bunlardan en çok kullanılanlardan biri eğlence ve sosyal iletişim alanında olanlardı. Arabada, otobüste, işte, hatta yemek yerken güzel zaman geçirmek için eğlence aplikasyonları son derece kullanışlı.

Günümüzde mobil uygulamalar içinde en favori olanların büyük bir çoğunluğunu arkadaşlık uygulamaları kapsıyor. Akıllı telefonuna arkadaşlık uygulaması yükleyen kullanıcılar, yeni insanlarla tanışabilmenin yanı sıra yepyeni aşklara yelken açma fırsatı bulabiliyorlar. Arkadaşlık aplikasyonları platformlarının değişikliğine göre farklı avantajlarla karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar da kullanıma sürülen bu özellikler arasından kendileri için en avantajlı koşulları veren arkadaşlık uygulamasında sosyal çevrelerini genişletmek ve yepyeni kişilerle tanışmak için bir başlangıç fırsatı yakalıyor.

Bu uygulamaları bütün dünya, kişiler arasında ciddi aracı olarak görüyor. Normal koşullarda hayatta edinmiş derin tecrübeleri olmayan insanlar, çoğunlukla arkadaşlık uygulamalarını seçerken, akıllı telefonun yaygınlaşması ve çoğu insanın akıllı telefon kullanarak Playstore, AppStore gibi aplikasyon mağazalarından bu uygulamaları kolaylıkla indirebilmesi kolaylığını kullanarak mobil uygulamalara yöneliyor. Özetle arkadaşlık uygulamalarının hemen hemen arkadaşlık sitelerini zirveden devirip zirveye yükseldiği gözle görülebilir.

Tabi, telefonun her an yanımızda olması ve herkesin telefonunda internet paketinin de olması yine kullanıcılar için daha büyük avantaj sağlıyor. Bütün bu fırsatlar, kolaylıklar ve kolay internet fırsatı sunan telefonda tabi ki kullanılan uygulamalarında kendine göre avantajları var. Peki bu arkadaşlık uygulamalarından günümüzde en popüler olanı acaba hangisi?  Bir arkadaşlık uygulaması seçmek istiyorsunuz ama hangisini seçmeniz gerektiğini bilmiyorsanız doğru yerdesiniz, hadi gelin sizin için araştırdığım uygulamaların 15 tanesi birlikte inceleyelim...

1- InstaMessage

InstaMessage uygulaması, son zamanların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram içerisinde, konumuna belli bir mesafe içerisindeki kullanıcılarla direkt mesajlaşma fırsat sağlıyor. Kısaca, eğer isterseniz fotoğraflara yorum atmak yerine, fotoğrafın ait olduğu kişi ile doğrudan bağlantı kurabilmeniz bu uygulama sayesinde mümkün.

2- Banjo

Banjo aplikasyonunda var olan harita ile konum taraması yaparak, herhangi bir sosyal medya hesabının biri üstünden konum alanında size yakın Banjo kullanıcıları ile iletişime başlayabilirsiniz. Tabi ki bu uygulamanın kullanılabilmesi için konumunuzun aktif olması gerekli.

3- Skout

Skout aplikasyon aracılığı ile muhabbet edebileceğiniz, üyelerle karşılıklı hediyeleşebileceğiniz ve fotoğraf atabileceğiniz bir özellik kullanıma sunuyor. Uygulamanın ara yüzünde bulunan filtreleyerek arama seçeneği sayesinde tanışmak istediğiniz insanın özelliklerini seçebilir, buna uygun arama sonuçlarında çıkan kişilere bakıp istediğinizle tanışıp iletişime geçebilirsiniz.

4- Blendr

Blendr, telefonun konumu üzerinden etrafta ilişkisi bulunmayan insanları belirleyerek onlar ile iletişim kurmanıza olanak sağlıyor ve günümüzde 180 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olması ile dikkat çekiyor. Eşleşmelerin oluşması için uygun koşulların en önemlisi, basit kişisel bilgilerinizi ve hoşlandığınız şeyleri kullanıcılara açık halde paylaşma olacak.

5- Pure

Pure, aslında sohbet etmeden doğrudan tanışma buluşması için bir başlangıç yapmak için buluşma teklifi göndermenizi sağlayan bir uygulama. Bu uygulama içerisinde eşleşen insanlar, birbirlerine buluşma teklif edebiliyor, karşı taraftan da olumlu karşılanması halinde buluşma ayarlanıyor.

6- Fiesta by Tango

Sadece ülkemizden değil yurtdışından da arkadaş bulmanızı sağlayan Fiesta by Tango, istediğiniz kullanıcıları favorilere almanıza, takip etmenize ve insanlarla fotoğraf ve video paylaşmanıza olanak sağlıyor. İnsanla özel sohbet etmenize de fırsat veriyor, isterseniz sohbet odalarında çok kişiyle aynı anda hep birlikte muhabbet etme iletişim kurma fırsatı da bulabilirsiniz.

7- Zoosk

Beğendiğiniz insanların profilleri ile alakalı algoritması sayesinde bir temel hazırlayan Zoosk uygulaması, beğendiğiniz kişilerdeki ortak noktaları araştırıp onlara yakın en uygun kişileri karşınıza çıkararak zaman geçtikçe daha etkili yaklaşımlar ve sonuçlar sergileyen bir aplikasyon haline geliyor. Kullanıcı sayısı 40 milyona yaklaşan Zoosk aplikasyonu ile sizi beğenenleri görüp onların arasından beğendiklerinizle sohbet kurabilirsiniz.

8- Waplog

Ülkemizde 2 milyona yakın, dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan Waplog aplikasyonu, sınırsız sohbet kurma, sınırsız fotoğraf ekleme ve herkese açık yada özel mesaj ile paylaşma imkanı sunuyor. Ayrıca, başkalarının profillerini gezebilir, beğendiğiniz fotoğraflara kalp atabilirsiniz.

9- MeetMe

Kullanıcılarla mesajlaşma, fotoğraf, video gönderme benzeri fırsatlar sağlayan MeetMe aplikasyonu, konumunuza yakın kullanıcıları görmenizi ve o kullanıcılarla sohbet etmenize olanak sağlıyor. Kullanıcı sayısı 100 milyondan fazla olan MeetMe uygulaması ile profilinizi süsleyebilir dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz.

10- Hoott

Fotoğraf ve konum paylaşma ve anlık mesajlaşma imkânı veren, kullanıcılarla birlikte mobil oyunlar oynamanıza ve oynarken muhabbet etmenize imkan sağlayan HOOTT uygulaması, konumunuza yakın kişileri bulmanıza destek sağlar. Bu uygulama parasız olarak yüklenebilir.

11- Tango

Tango aslında bir arkadaşlık uygulaması olarak görünse de aynı zamanda sosyal medya olarak da kullanılmaktadır. 300 milyonu geçkin kullanıcısı ile en çok kullanıcı barındıran Akıllı telefon aplikasyonlarından biridir. Diğer kullanıcılar ile görüntülü veya sesli konuşma yapabilir, isterseniz bir sohbet grubu açıp birden fazla kişi ile aynı anda sohbet edebilirsiniz.

12- Mico

Yurtiçinde ve yurtdışında nerede olursanız olun kullanıcılar la iletişime geçmenizi sağlayan, fotoğraf ses kaydı ve video yüklemeniz için sınırsız alan veren Mico aplikasyonu, arkadaş edinmenin dışında bir de dil öğrenme amacı ile öğrenmek istediğiniz dili konuşan kişilerden, dilini direk öğrenmenize olanak tanıyor. Başka özellikleri de bulunan uygulamanın özelliklerinden birisi, kişisel sosyal ağ hesabınız üstünden tweet’lerinizi bu platformda post atabilirsiniz. Bu uygulamanın içinden de beğeni ve takipçileriniz olabilir.

13- Azar

Dünyanın dört bir yanından farklı farklı insanlarla anında görüntülü görüşme fırsatı sağlayan Azar uygulaması, yeni arkadaşlar bulmanıza ve yeni diller öğrenmenize, yeni bilgiler keşfetmenize destek oluyor. İsterseniz görüntülü görüşme sırasında efektler ekleyebilir ve makyaj yapma derdinden kurtulabilirsiniz, aydınlatma filtrelerden de faydalanabilirsiniz.

14- Hot or Not

Konum olarak size en yakın ve en seksi kullanıcıları size gösteren Hot or Not aplikasyonuna Facebook hesabınızla da kaydolmadan direk giriş yapabilirsiniz ve siz de hemen seksi olduğunuzu düşünen bir hayran grubu yaratabilirsiniz. En çekici göründüğünüzü düşündüğünüz görüntülerinizi platforma yükleyerek, bu zevkli sürece sizde katılabilirsiniz.

15- Tagged

Size en yakın kullanıcılara ulaşabileceğiniz Tagged uygulaması, uygulamanın kendi platformunda oynayacağınız oyunlarla yeni kişiler ile tanışabilir, profilinizi ücretli paketler alarak VIP profile yükselterek bütün özellikleri elde edebilir. Tek tıkla bunlara sahip olabilirsiniz. VIP olarak mesaj gönderdiğinizde mesajların okundu bilgisi de size ücretsiz ulaşır. Yani tanışmak istediğiniz bir kişiye mesaj attığınızda mesajınızın okunup okunmadığına bakabilirsiniz. Aynı zamanda VIP paketle sizi merak edip profilinizi inceleyen kişilerin listesini görebilirsiniz.