Son Güncelleme:
EN İYİ ARKADAŞLIK SİTELERİ 2021
Photo by Artem Podrez from Pexels

EN İYİ ARKADAŞLIK SİTELERİ 2021

Dr. Love

Yaşadığımız dünyada mobil uygulamalar içerisinde artık popülerliği en yüksek olanların önemli bir kesimini arkadaşlık uygulamaları oluşturmaktadır. Akıllı telefonundan arkadaşlık sitelerine giren veya arkadaşlık uygulaması indiren kişiler, hem yeni arkadaşlar edinebiliyor hem de aşk hayatlarında güzel bir yola girme avantajını da elde ediyorlar. Arkadaşlık uygulamaları ve arkadaşlık siteleri tabi ki birbirinden farklı özellikleri kullanıcılarına sunuyor. Bu uygulamalardaki kullanıcılar da sunulan bu özellikler arasından kendilerine en uygun seçenekleri sunan arkadaşlık sitelerini tercih ediyor ve yeni kişilerle tanışmak için bir başlangıç yapıyolar.

Tüm dünyaya geniş bir şekilde yayılmış olan bu arkadaşlık uygulamalarının insanlar arasında bir iletişim köprüsü şeklinde işlev gördüğünü belirtebiliriz. Gerçek dünya içerisinde daha önceden pek de güzel tecrübe edinememiş insanlar, genelde online sosyal platformları seçmelerinin yanı sıra, mobil uygulama kullanımının yaygınlaşması ve her yüz kişiden 95’i akıllı telefonlar sayesinde PlayStore’dan ya da AppleStore’dan bu uygulamaları kolayca indirebilmesi seçeneği, herkesi arkadaşlık uygulamalarına yöneltiyor.

EN İYİ ARKADAŞLIK SİTELERİ LİSTESİ 2021

Akıllı telefon uygulamaları haricinde oldukça mükemmel arkadaşlık siteleri de mevcut. Fakat arkadaşlık uygulamalarının neredeyse arkadaşlık sitelerinin yerini almaya başladığını görebiliriz. Hem arkadaşlık sitelerin hem de arkadaşlık uygulamaların kullanıcılarına sunduğu seçenekler, kolaylıklar ve aradığı aşkı bulma şansı ile en iyi arkadaşlık siteleri hangileri? Bu sitelerin her birini inceledik ve en iyileri belirledik. Hadi listemize başlayalım.

Flirtero

Bilindiği üzere günümüzde internette pek çok sıradan arkadaşlık sitesi var, ancak Flirtero.com dünyanın her yerinden insanlar için ciddi bir arkadaşlık sitesi olacak şekilde tasarlanmış. Gelişmiş arama ve eşleştirme algoritma ve methodlarına sahip olan Flirtero, uzun yıllardır bekarların uzun süreli ciddi ilişki ve aşkı bulmalarına yardımcı olmaktadır.

İster arkadaşlık, ister online ilişki, arkadaşça sohbet, özel biri veya ilgi alanlarınızı paylaşacak biri arıyor olun - ya da iş seyahati veya tatildeyseniz ve bulunduğunuz yerde yeni insanlarla temasa geçmek istiyorsanız - doğru yerdesiniz.

Üye olmak için tıklayın: Flirtero.com

Badoo Arkadaşlık Sitesi ve Uygulaması

Hem ülkemizde hem de yurtdışında baya büyük bir kitleye sahiplik yapan Badoo, tanışma ve arkadaşlık sitesi düşüncesinin tam anlamıyla üstünden geçmiş gibi. Sesli arama, görüntülü görüşme, büyük sohbet odaları, size konum olarak en yakınları gösterme ve daha bir sürü özellik, yani Badoo’da ne ararsanız bulabilirsiniz. Güzel özellikleriyle öne çıksa da en iyi arkadaşlık siteleri listemizde birinci sıralarda yer bulamadı çünkü dünyada çok yaygın kullanımı olması sebebiyle Türkiye’den insanlarla karşılaşma imkanı maalesef biraz düşük.

Badoo platformunun her ne kadar kapsamlı web sitesi var olsa da Badoo daha çok telefon odaklı bir platformdur. Bu sebepten ötürü Badoo'da bir deneyim yaşamak istiyorsanız Android veya IOS işletim sistemli telefonunuza Badoo aplikasyonunu indirebilir ve profilinizi hemen oluşturabilirsiniz. Badoo'nun aplikasyonunu Android için PlayStore ve IOS için AppStore üstünden telefonunuza indirilebilir haldedir.

Lavinsta Arkadaşlık Sitesi

Üllemizde yeni kullanılmaya başlayan ve en güzel tasarımlara sahip tanışma sitelerinden biri olmaya aday Lavinsta arkadaşlık sitesi, kullanılabilirliğinin yanı sıra gerçek kişi profilleri ile kısa zaman içerisinde kullanıcılarının tercih listesinin başlarında yer almayı başardı. Güvenilirliği gerçek kişilerden oluşan üyeleri barındıran bu site, istediğiniz şehirden sizin kalbinize etki edecek insanlarla tanışmanıza olanak sağlıyor.

En iyi arkadaşlık sitelerinden Lavinsta'da her şeyden ücretsiz olarak yararlanabilir, her özellikten faydalanabilirsiniz. Lavinsta ciddi insanlar içeren ve güvenilir profiller barındıran bir arkadaşlık sitesidir. Lavinstada benzersiz arkadaşlar edinebilir, dilediğiniz kişiler ile ücretsiz rahatçaksohbet edebilirsiniz. Arkadaşlık sitesi Lavinsta'da hiç bir ücret ödemeden üüyelik açabilirsiniz.

Tinder Arkadaşlık Uygulaması

Online web siteler haricinde akıllı telefon uygulamalarının da popüler olduğunu da belirtmiştik. Uygulamalar içinde birinci sırada kısa bir zaman içinde 50 milyondan fazla üyeye sahip olan Tinder var. Özetle iddiası en yüksek ve en aktif kullanılan arkadaşlık uygulamaları arasında ilk sırayı bulunuyor. Telefonların Konumundan yararlanarak kullanıcılarına yakınındaki diğer üyeleri gösterebilen ve iki kişinin de birbirini beğenmesi durumunda ortaya bir eşleşme olarak bildirim yapan Tinder, kullanıcılarına eleştiri kişi ile karşılıklı sohbet imkanı sağlıyor.

Türkiye dışında Tinder genel olarak kaçamak yapmak ve tek gecelik ilişki arayanların favori uygulaması. Durum böyle olunca popüler kültür de oluşan sözlüğe ‘Tinderella’ diye yeni bir kelime dahil edildi. Peki yurt içinde durum ne? Erkeklerin bu platforma girme sebepleri neler? Kadınlar bu uygulamadan neler bekler?

Siberalem Arkadaşlık Sitesi

15 senelik sektör tecrübesi ile Türkiye’ye online tanışma fırsatını veren, herkesin kafasına yerleştirilen ve korku içerisinde yaklaşmasına sebep olan, internet sitesinden tanışma evlenme tabusunu yıkmak gibi bir çok başarılı adım atmış olan bir web site Siberalem’den bahsedeceğiz. Benzer aplikasyonlar gibi şuan üstüne pek bir şey eklemese de, eskiden beri bilinen bir site olması onu güçlü kılıyor.

Siberalem arkadaşlık sitesi Türkiye'nin internetteki en büyük ve ilk aşk, ilişki ve arkadaşlık sitesidir. Siberalem arkadaşlık sitesine ücret ödemeden kaydolarak milyonlarca kişi içinden arama yapıp, sana uygun olanlarla tanış, mesajlaş, iletişim kur, arkadaş bul, hep beklediğin aşkı yakala!!! Özetle arkadaş bulmak, buluşma ayarlamak hiç bu kadar basit olmamıştı.

Müjjde Arkadaşlık Sitesi

Yeni arkadaşlık siteleri arasına giren bir diğer platform; Müjjde arkadaşlık sitesi, büyük çoğunluğu ile paylaşıma odaklı olması yönü ile sosyal medya benzeri bir tanışma sitesi olarak karşımıza çıkıyor. Fotoğraf veya video içerikli yapabileceğiniz birçok post paylaşımın o anda, çokça etkileşime girebildiğiniz Müjjde arkadaşlık sitesinde, filtreli arama yapmakla birlikte beğenme oyununa girebilir ve beğendiğiniz herhangi bir üyeyle anında iletişim kurabilirsiniz.

Happn Uygulaması

Size en yakın kişileri bulmanızı sağlayan bu uygulama, karşımıza “Yolunun kesiştiği kişileri bul” sloganıyla çıkıyor. Tinder benzeri konum kullanma yapısı ile etrafınızda, sokakta markette gördüğünüz kişilerle bile tanışma fırsatı elde edebilirsiniz.

Happn, Akıllı telefonlarda kullanabileceğiniz bir arkadaşlık aplikasyonudur. Uygulamanın temel çalışma şekli, yolunuzun kesiştiği, karşılaştığınız ve hoşlanıpta konuşamadığınız ya da sohbet fırsatı bulamadığınız kişilerle sizi buluşturmasıdır. Uygulamanın amacı insanların sosyal yakınlık sağlamasına yardım etme, arkadaş, aşk ve partner bulmalarına kolaylık sağlamak için kurulmuş ücretsiz bir Android telefon uygulaması olarak tasarlanmış uygulaması Happn, Türkiye'deki insanların da kullanımına açıldı. Merkezi Fransa’da olan Happn aplikasyonunun bugün 34 şehirde aktif olan 5 milyon kullanıcısı var.

Happn uygulaması, Tinder gibi konum kullanarak çalışan bir yazılıma sahip. Mesela, Sabahları işe giderken karşılaştığınız veya bir şekilde bir yerde yolunuzda denk gelen yabancılarla bir sonraki tesadüfünüzü dikkate alıyor ve bu tesadüflerin gerçek zamanlı bilgilerini tutarak, Facebook profili şeklinde kişisel profil oluşturuyor. Sürekli denk geldiğimiz ama bir türlü sohbet etmek tanışmak için hiçbir yolunuzun bulunmadığı erkek veya kızlarla iletişim kurmanızı olanak tanıyan Happn uygulaması sadece 250 metre sınırında birisi olduğunda size bildirim gönderiyor. Bu sayede görüş alanınızda ki erkeklerle veya kızlarla kolaylıkla sohbet edebiliyorsunuz.

Lovoo

Etrafınızda ki insanlarla tanışmanızı sağlayan ve ilgi alanlarınızın benzer olduğu kullanıcılara ulaşmanızı kolaylaştıran ve 42 milyon civarı kullanıcı ile Lovoo uygulaması, kullanıcıların profillerine yazdığı bilgiler, etiketler ve geçmiş öyküleri üstünden eşleşmeler oluşturuyor. Lovoo, en iyi arkadaşlık uygulamaları ve siteleri içinde yer almayı hak ediyor.

Lovoo sosyal platformlar misali fotoğraf paylaşarak ilişkiler kurmayı sağlayan bir uygulama. Fotoğraf veya video paylaştığınız da uygulamayı kullanan ve yakınınızda bulunan kullanıcılar paylaştığınız fotoğraflara bakıp, sizinle iletişime geçiyorlar.

OkCupid Uygulaması

OkCupid uygulaması çoğunlukta Amerika kıtasında aktif olarak kullanılıyor olsa da, Happn ve Tinder benzeri bir konum sistemine sahip. Türkiye’de belirli bir kullanıcısı var ve eşleşme olmadan önce bile mesaj atma avantajı bulunuyor.

OkCupid bir arkadaşlık ve buluşma uygulaması. Sanki “Aman ya! Kesin bu platformda boş boş insanlarla doludur!” diyorsunuz fakat böyle bir yer değil. Bu platformda aradığınız insanı ortak noktalarınızı belirleyerek seçebiliyorsunuz!