Son Güncelleme:
En İyi Evlilik Siteleri Listesi 2021
Photo by Polina Kovaleva from Pexels

En İyi Evlilik Siteleri Listesi 2021

Dr. Love

Evlilik siteleri günlük yaşantımızda kişilerin karşılıklı güvenli ve gerçek manada iletişim kurabileceği en yakın platformlardan biridir. Belki yıllar önce “internet sitesinden bir insanla tanışıp evlenmek istiyorum” deseniz herkes sizin çok saf olduğunuzu veya örf ve adetlere hiç saygınızın olmadığını düşünebilirdi. Fakat bilgisayarların telefonların günümüze kadar olan gelişimlerinin evlilik mecrasında getirdiği değişiklikleri artık gözle görülür bir noktaya geldiğinin farkında.

Günümüzde insanlar eskiden olduğu gibi görücü usulü evlilik tercihi yapmaktan kaçınarak, evlenmek için doğru kişiyi bulmanın daha önemli olmakta olduğu bir zamana göz açıp kapayana kadar gelmiş olduk. Halkımız veya kişisel görüşünüz olarak muhafazakâr, Hanefi, Alevi, Sünni, geniş düşünceli, rahat veya daha değişik bir şekilde tanımlanıyor olmanız hayat arkadaşı seçme konusunda seçici olmanıza neden bir engel olsun. Deneme yanılma yöntemi ile hayatınızın aşkını bulmada hem insani olarak yanlışlığı hem de maddi ve manevi sizde bırakacağı etkileri göz önüne alındığında evlenme siteleri hepimizin imdadımıza bu noktada koşuyor.

Evlilik Sitelerinin Avantajları Neler?

Tamam evlenmek istiyorsunuz ve hayatınızın aşkını internet üzerinden bulmaya karar verdiniz , Peki evlilik sitelerinin hepsi aynı mı? Hepsi güvenilir mi?

Bu sektörde kaç yıldır hizmet veriyorlar, bünyelerinde kayıt yaptırmış kaç insan var, evlendi diye gösterdikleri hikayeler gerçek kişilere mi ait, insanlarla tanışıp konuşmak için belli bir para ödemek zorunda mıyım, tamamen ücretsiz olan evlilik siteleri var mı gibi sorular aklınıza geliyor ise doğru yeri okuyorsunuz demektir.

Bu yazımızda popüler ve popüler olmayan birçok evlilik sitesini detaylı inceledik ve sizin için artılarıyla eksileriyle bir liste oluşturduk.

Hangi Evlilik Siteleri Daha Avantajlı?

Yazıma başlamadan önce, bu listede bulunan evlilik siteleri ile hiçbir alakamız bulunmamaktadır. Yazımızda yer alan bilgiler internette detaylı onaylanmış forumlardan araştırılarak yapılmıştır. yazar olarak en önemli tavsiyem; ücretli paket üyelik olan Gold Üyelik gibi ödemelerde kesinlikle sanal kredi kartı kullanmaya dikkat edin. Çünkü bu evlilik siteleri hakkında Şikayet Var sitesinde açılmış şikayetlerin hemen hemen %90’ı durduk yere çekilen paket yenileme ödemeleri ile ilgili.

Evlilik Siteleri Listesi

SiberAlem.com

Evlilik Siteleri platformları arasında en eskilerinden en geniş kitleye sahip olanlardan biri olan Siber Alem 2000 senesinde aktif hale geçmiş bir arkadaşlık sitesidir. Workbench Team ekiplerince yönetimi yapılan site,  müşteri temsilcisi iletişimi ve site özelliklerinin avantajlarıyla sebebi ile en güvenli arkadaşlık ve evlilik sitelerinden biridir. Bu web sitede, sizlerden kötü şekilde faydalanmak sizleri dolandırmaya çalışmak isteyenleri kolay bir şekilde engelleyebilir, haklarında şikâyet başvurusu verip ve büyük olaylarda platformdan atılmaları ve bir daha giremeyecek şekilde olmalarını sağlayabilirsiniz.

SiberAlem.com, 20 senenin üzerindeki deneyimi ve sitenin her bölümünde ön planda olan kurumsal kimlik ciddiyeti sayesinde kişisel verilerimizi güvenli bir şekilde muhafaza ettiği ve herhangi bir problem oluşması durumunda konuşabileceğimiz bir yetkili bulabileceğimizi ve yıllardır oluşmuş büyük bir kullanıcı kitlesinin olduğunu hissettiriyor.

GonuldenSevenler.com

İslami Evlilik Sitesi olduğunu söyleyen Gönülden Sevenler web sitesi, ambleminde belirttiği şekilde 12 yıllık bir platform olduğu söyleyen bir evlilik sitesi. Müşteri temsilcisiyle hızlı iletişime geçmek için kurulmuş bir yapısı, güvenli kişisel bilgi saklama, basit bir içimde sohbet etmeyi kolaylaştıran arayüzü, filtreli arama seçenekleri ve ciddi evlilik sitesi sloganları bizi ilk girişte karşılıyor. Üyelik başlangıcında kişisel bilgiler, aradığınız insanın beklentileriniz ve size dair bilgiler yazısı kısımlarını doldurmak gerekiyor. Başka sitelerde üye olurken bize sorulmayan kişisel bilgiler alanında “Hangi mezhebe tabisiniz? ”, “Kuran-ı kerim okumayı biliyor musunuz?”, “Dininizin gereklerini yerine getiriyor musunuz?”

Bu siteye üye olmak ücretsiz fakat insanlarla iletişime geçmek ve sohbet başlatmak gibi tanışmanın başlangıcını yapmak için Gold Üye olmanız şartını getiriyor. Üyelik ücretini kredi kartı, banka havalesi ve mobil ödeme gibi 3 farklı tercihle gerçekleştirebilirsiniz.

PembePanjur.com

“Mutlu bir evliliğe ilk adımını at” sloganı ile kullanıcılarına hizmet sağlayan Pembe Panjur evlilik sitesi, giriş sayfasında bulunan bilgiye göre 8 milyona yakın kişiyi sitesinde hizmet veriyor. 2010 yılında kurulan web site günümüzde ki popülerliği kazanmış evlilik sitelerinden biri olarak çalışmaya devam ediyor. Müşteri temsilcisi hizmetiyle daha güvenilir evlilik siteleri içinde bulunduğunu söyleyebileceğimiz bir görünüşe sahip. Ücretsiz kriter ve kişisel analiz, bilimsel veri bağdaştırması ve din, mezhep, memleket ve yaş gibi filtreleme seçenekleri olmadan üye kabul ediyor.

Siteye ilk kaydolduğunuzda yaş, boy, kilonuz, okuduğunuz okul, mesleğiniz, gelir düzeyiniz, kötü alışkanlıklarınız ve hoşlandığınız kişide aradığınız kişisel özellikler nasıl olmalı benzeri bazı deneysel soruları cevaplamanız bekleniyor. Kişisel bilgiler, fiziksel görünüş, eğitim durumu ve diğer, Fotoğraflarınız gibi başlıca ana kategorilere bilgilerinizi kaydettikten sonra size uygun eş adaylarına mesaj atabilirsiniz yada başkalarından mesaj bekleyebilirsiniz.

Kamuevlilik.com

İsmi ile çok dikkat çeken bu evlilik sitesi muhtemel olarak bir memur arkadaş tarafından açılmış olmalı ve kullanıcılarına aradığı kriter filtrelemeleri arasında “Kamu Çalışanı ve Özel Sektör Çalışanlar” olarak seçmemize olanak veriyor. Site başlığında güzel mesajlar veren bu evlilik sitesi 3 senedir aktif olarak kullanıcıların kullanımına açılmış durumda. KamuEvlilik.com a üye olmak parasız olsa da, Gold Üyelik ayrıcalığı bulunuyor fakat sitenin hiçbir yerinde gold üyeliğin ne gibi avantajlar kazandırdığına dair hiçbir bilgi yok.

Özel not: Web sitesi güzel bir kampanya ile kendini kanıtlamak için yeni kayıt yaptıran herkese bir aylık Gold Üyelik veriyor.

EvlilikMerkezi.com

itiraf.com ve SiberAlem.com gibi evlilik sitelerinin yapımcısı olan Workbench Team üretimi olan evlilikmerkezi.com sitesinin başlangıç tarihi 2005 yıllarında kurulmuş. Site ile ilgili çok fazla iyi yorum ve şikayet bulunmayan bu platformu öne çıkardığı en güzel özelliği Bilimsel Evlilik Sitesi altyapısıdır. Benzer evlilik sitelerinde ki gibi kişilik testleri aracılığı ile size en uygun eş adayıyla iletişim kurmanıza olanak sağlıyor. EvlilikMerkezi.com sitesinin hakkımızda sayfası yok ve bu durum geçekten şaşırtıcı, birazda güven yıkıcı.

Objektif bir bakış açısı ile ilk yorumum tamamen para kazanma amacı ile açılmış profesyonel bir evlilik platformu, peki güvenilir mi diye sorarsanız bu sorunun cevabı tamamen karşınıza kimin çıktığına göre değişkenlik gösterir. Siteye para vermeden üye olabilirsiniz. Aynı zamanda sitede Gold Üyelik size farklı avantajlar sunuyor, reklamsız bir tecrübe sunuyor, arama sonuçlarında sizi yukarılara taşıyıp mesaj alma şansınızı arttırabiliyor, sınırsız sohbet ve etkileşim ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Nasipse.com

Nasipse.com sitesinin ilk incelemelerime göre güvenilirliği düşük olan evlilik siteleri içerisinde listeleniyor çünkü bu evlilik sitesinde de hakkımızda sayfası, müşteri temsilcisi sayfası ve ticari unvan benzer bilgilere yer verilmemiş. Şikayet Var platformunda bulunan şikayetlere göz gezdirdiğimizde de genellikle sahte profil, sahte fotoğraf gibi konularda maalesef bir çoğunluk var. Nasipse.com kaydolma başlangıcında bahsettiğimiz diğer evlilik siteleri benzeri bilgilerinizi on üzeri adımda yazıyorsunuz. Güvenilirlik adı altında bir çok kişisel soru cevaplamanız gerekiyor.

Tekrar belirtmek isterim. Nasipse.com sitesinin güvenilirliğinden oldukça şüpheliyim. Tamamen dolandırma amaçlı olduğuna dair içimde kötü hisler bulunuyor. Bu yüzden üye olmadan önce 2 kez daha düşünün.