Son Güncelleme:
İyi Bir İlk Mesajla Kızları Etkilemenin Yolları
Photo by Castorly Stock from Pexels

İyi Bir İlk Mesajla Kızları Etkilemenin Yolları

Dr. Love

Yoğun tempolu hayatımızda ve teknoloji çağı günümüzde iyi flört bularak sosyalleşmenin en kolay yolu arkadaşlık site ve uygulamalarıdır. Peki ama arkadaşlık sitelerinde veya sohbet odalarında karşıdakiyle muhabbete girerken onu etkileyecek o ilk mesaj nasıl olmalı? Sizin için en beğenilen ve reaksiyon alan ilk mesaj nasıl olmalı diye araştırdık.

 

İlk mesajınızı yollamadan önce dikkat etmeniz gereken iki kural var;

1- Mesaj atacağınız kişiyle aranızda ortak bir konu bulmak.

2- Bu ortak konuyla ilgili bir cümleyle mesaja başlamak.

Burada ki hassas nokta ise ilk mesaja bir soru cümlesiyle başlamak, kızlar kendilerine soru sorulmasından hoşlanırlar, bu onların düşüncelerine değer verdiğinizi gösterir ve unutmayın ki kızlar kendileri hakkında konuşmaya bayılırlar. Yalnız şunu asla unutmayın ki online flört birazcık oyun gibi, bu oyunu kazanmak için oyunun kurallarına hakim, sabırlı ve güçlü olmanız gerek. Ayrıca bu oyunda bir de avantajınız var, kızları bu oyunu her zaman sizin kazanmanızı isterler.

 

İşte size ilk mesajınızı nasıl geliştirebileceğinizin sırları;

Önemli olan benzersiz ve kaliteli bir ilk mesaj oluşturmaktır, olabildiğince çok kıza mesaj yollamak değil. Ne yazık ki bir çok erkek olabildiğince çok kıza mesaj yazarak şanslarını artırdıklarını düşünürler ve yolladıkları ilk mesajın kalitesine odaklanmazlar. Kızlar bu sıradan mesajları o kadar çok alırlar ki, cevap vermeye gerek bile duymazlar. Bir sürü kıza sıradan mesajlar yollamaya harcayacağınız zamanı çok iyi bir ilk mesaj oluşturmak için harcadığınızda çok daha fazla cevap alacaksınız.

 

Ortak bir özelliğinize veya kızın kişiliğine bir iltifat edin, kızın fiziksel özelliğine değil. O kadar fazla erkek kızların dış görünüşüyle ilgili iltifat ederek lafa girerler ki, kızlar bu tarz mesajlardan bıkmış durumdadır, sizin diğer erkeklerin mesajlarının arasından ayrılmanız gerek. Ortak bir noktanızla veya onun karakterine bir iltifat etmeniz, sizin onun profilini gerçekten incelediğinizi ve ona değer verdiğinizi gösterir, bu da sizi diğer mesaj atanlardan ayırır.

 

Uzun bir muhabbeti başlatacak bir ilk mesaj atmak. Sadece ‘merhaba’ veya ‘nasılsın’ gibi girişler kızlar tarafından sevilmez çünkü bu tarz bir giriş sizi arkadaşlık sitesinde bir sohbetin içine sokmaya yetmez, çünkü bu tarz bir sorunun cevabı gayet kısa ve basittir, ‘iyiyim sağol, sen?’ gibi. Kızlar bu tarz mesajları bir yere varmayacak basit giriş olarak görürler, zaman kaybı olarak gördüklerinden dolayı da cevap vermezler. İşte tam bu sebepten dolayı ilk mesajınız devamında sizi derin bir sohbete, yeni sorular ve cevaplara sürükleyecek bir konu hakkında olmalıdır.

 

Olabildiğince basit ve direk bir veya iki soru sorun. Bazı erkekler büyük bir hata yaparak, bir çok değişik konuda bir sürü soru sorarak kızları boğarlar ve inanın onca soruya cevap vermek hem sıkıcı hem de aşırı zaman alan bir şeydir. Basit ve cevaplanması kolay bir iki soruyla sohbete girmek çok daha mantıklıdır, kızların profilleri gerçekten onların ilgilerini çekecek bir giriş yapabilmeniz için gerekli birçok bilgiyle dolu, sıkıca inceleyerek sohbete girecek birçok konu bulabilirsiniz. Diğer ince bir nokta ise, asla kendi sorduğunuz soruya cevap veren cümleler kurmayın.

 

Lafı çok uzatmayın ve yazdıklarınız yollamadan önce mutlaka okuyun. İlk mesajını mümkün olduğunca kısa tutun ve daha fazlasını istemesini sağlayın ki sohbet uzayıp gitsin. Yazdıklarınızı yollamadan önce mutlaka okuyun, anlatım bozukluğu, düşük cümle veya imla hatası varsa mutlaka düzeltin.