Son Güncelleme:
Koronavirüs sürecinde patlama yaşanan arkadaşlık siteleri
Photo by cottonbro from Pexels

Koronavirüs sürecinde patlama yaşanan arkadaşlık siteleri

Dr. Love

Bir yandan yeni normale alışmaya çalışırken, diğer yandan sıradan sıkıcı geçen eski günlerimizi özler olduk. Yasaklar ve kısıtlamalar insanların kendileri ve aileleriyle daha fazla vakit geçirmesini sağlarken, bir de vakit geçirmek isteyipte göremediklerimiz var.

 

Öncesinde diğer ülkelerdeki koronavirüs vakalarını haberlerden izlememize rağmen virüs ile resmi olarak ilk tanışma tarihimiz 11 Mart günüydü. Tüm dünyada, bizim ülkemizde ve tabi ki hepimizin hayatında da büyük bir kaos oluştu. Bu kaos öncelikle insanların korkuyla temel ihtiyaç maddelerini stoklamaya çalışması ve marketlerin herşeyi yok satmasıyla başladı, daha sonra maske takmanın zorunlu olmasıyla maskelerin yok satması, bir çok esnafın kapatılması ve diğerlerinin evden çalışma düzenine geçişi vs derken yeni sisteme hepimiz adapte olduk.

 

Peki ya ilişkilere, sevgili/flörtlere, nişanlılara/evleneceklere ve tabiki en önemlisi hayat arkadaşını arayanlara ne oldu? Sosyal medya hesapları, internet sohbet odaları ve arkadaşlık siteleri hiç almadıkları kadar ziyaretçi aldı. Şöyle düşünelim, 9-5 çalışıp eve gelince de başını dahi kaşıyacak vakti olmayan kariyer sahibi bir sürü bekar bay ve bayan evde hiç birşey yapmadan sıkılmakla meşguldü. Aradığınız kriterlere uygun kişileri hem arayacak bol bol vaktiniz var hem de aradığınız kriterlere uygun daha fazla profil arkadaşlık sitelerinde mevcut.

 

Arkadaşlık sitesinde uzun ilişki peşinde olan, Ankara, İstanbul veya İzmir’de yaşayan, 30 ile 35 yaşları arasında, üniversite mezunu ve kamp yapmayı seven diye aramayı filtrelediniz. Daha önce bu filtre sonucunda yalnızca 30 kişi karşınıza çıkarken, şu anda karşınızda 300 kişi bulunuyor.

Sarışının adı mı yoksa esmerin tadı mı, boyuna resimlerine bakarken birini beğendiniz ve bir cesaret arkadaşlık isteği gönderdiniz. Birde baktınız anında kabul geldi, tesadüf bu ya o da çevrimiçiymiş (zaten site çevrimiçi arkadaşlık sitesi ya hani). Online sohbet kısmını açtınız, ne yapsam nasıl lafa gireyim derken, sohbet mesaj kutusunda “1 Yeni Mesaj” yazdı. Bir heyecanla girdiniz baktınız ki az önce eklediğiniz kişi sizden önce davranıp lafa girmiş ve “Merhabalar, nasılsınız?” yazmış ve  göndermiş bile, içinizden şöyle bir ses “en iyi arkadaşlık sitesini buldum galiba” diyor.

 

Neyse biraz mevzu ilerledi sohbet kısmında ve dediniz ki, bu işi arkadaşlık sitesi sınırlarının dışına taşımanın vakti geldi artık. Ama nasıl olacak bu iş, malum Koronavirüs sebebiyle cafe ve restorantlar içeri müşteri almıyor. Beşiktaşta buluşup biryerden algötür kahve alırız, biraz deniz havasında dolaşırken sohbet ederiz sonrada evde sinema izlemeye davet ederim diye düşündünüz ve lafa girdiniz ilk buluşma için. Hafta sonu buluşma şansınız yok çünkü yine aynı nedenden Koronavirüs sebebiyle dışarı çıkma yasağı var, hafta içi olması şart deyip Perşembe gününü seçtiniz ve teklifi yaptınız. Cevap olumlu geldi, gerçekten ilk defa bir online flört sitesinden birisiyle anlaşarak buluşma ayarlamıştınız ve heyecan doruktaydı.

 

Buluşma gününe özenle hazırlandınız ve Perşembe günü geldi çattı, acaba fotoğraflardaki kadar güzel miydi gerçekten? Buluşma noktasında yeriniz aldınız ve işte geliyor, resimlerde göründüğünden çok daha güzeldi ama ya sizi beğenmezse. Kahveleri aldınız ve yürümeye başladınız Beşiktaş sahilde, muhabbet o kadar güzeldi ki vaktin nasıl geçtiğini anlamadınız ve 9’dan sonra sokağa çıkma yasağı olduğundan da sinema daveti yalan oldu diye içiniz içinizi yemekte. Tam ayrılık saniyesinde o diyor ki “yarın napıyorsun, vaktin varsa yarın yine görüşelim mi?”. Sende cesaretini toplayıp, salonumda kocaman bir tv var güzel bir dizi açarız bir bakmışız koca bir sezon bitmiş dedin, ve o da peki dedi.

 

Ücretli veya ücretsiz, arkadaşlık veya sohbet sitelerinden hayalinizdeki kadın veya erkeği bularak güçlü bir ilişki oluşturmanın tam zamanı. Koronavirüsün hayatımıza kattığı nadir güzelliklerden birisi bu, vakit kaybetmeden sizde arayın ve bulun onu.