Son Güncelleme:
Neden Online Flört? Avantajları Neler?
Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Neden Online Flört? Avantajları Neler?

Dr. Love

Bunca insan neden online flört sitelerini kullanıyor hiç merak ettiniz mi?

Arkadaşlık siteleri geleneksel yollarla insanlarla tanışırken elde edemeyeceğimiz bir çok avantaj sağlar bize. Bu avantajların neler olduğunu araştırıp en önemlilerini sizin sıraladık.

 

  1. En Kolay Başlangıç. Bazılarımız üye olup sisteme giriş yaparak sistemin bir parçası olmaktan korksakta, aslında yapılması gereken gayet kolay ve basit. Beğendiğimiz bir siteye üye olmak ve iyi bir profil oluşturmak. İyi bir profil fotoğrafı ve özen gösterilmiş bir profil sayfası sizi kolayca flört anına taşıyabilir.

 

  1. İlişkinin Hızı Sizin Elinizde. Diyelim ki, uzun zamandır biriyle flört etmediniz veya çok utangaçsınız, ilişkinin veya konuşmanın hızı tamamen sizin elinizde. Mesela biriyle sohbet odasında konuşmak çok hoşunuza gidiyor ama yüz yüze görüşmek için kendinizi hazır hissetmiyorsunuz, hiç sorun değil.

 

  1. İstediğiniz Kadar Seçici Olabilirsiniz. Sizinle online flört etmeye hazır bir sürü insan hazır ve parmaklarınızın ucunda. İstediğiniz kadar filtre ekleyebilir ve istediğiniz kadar seçici olabilirsiniz. Mesela Ankara veya İstanbul’da yaşayan, en az 170 cm boyunda, balık tutmayı seven ve 30 yaşından küçük bayanları kolaylıkla filtreleyebilirsiniz.

 

  1. En İyi Eşleşmeleri Kolayca Bulun. Flört siteleri ve mobil uygulamaları, sizin oluşturduğunuz profile ve ilgi alanlarınıza göre size en uygun kişileri karşınıza çıkaracaktır. Bu özellik ise sizin doğru insanı buluncaya kadar harcadığınız zamanı ve parayı en aza indirecektir.

 

  1. Eğer Utangaçsanız İşinizi Kolaylaştırır. İlk defa görüştüğünüz bir insanla muhabbete başlamak ve sohbet edecek bir şeyler bulmak ne kadar zordur bilirsiniz, hele bir de biraz utangaçlık varsa işiniz daha zor. Online sohbet ise bu baskıyı üzerinizden tamamen alır ve sohbetin kolayca ilerlemesine yardımcı olur.

 

  1. Yeni İnsanlarla Tanışma Şansı. Sosyal çevreniz dışındaki insanlarla tanışma şansı verir. Çiftlerin çoğu gençlik yıllarında okulda, yakın arkadaş ortamında veya işte tanıştıkları insanlarla tanışmıştır. Bir arkadaşınızla veya arkadaşınızın arkadaşıyla flört etmeye mecbur kalmak yerine, dünyanın her yerinden sizinle aynı özelliklere sahip birisini bulma şansı kazanırsınız.

 

  1. Daha Kolay Tanıma. Aslında arkadaşlık sitelerinin en çok korkulan unsuru sahte profiller olsa da, insanların tanımada yüz yüze görüşme aşamasına gelmeden önce bol bol konuşma şansı verdiğinden, sahte insanları anlama şansınız daha fazladır. Mesela arkadaşlık sitesinden tanıştığınız birinin ne kadar samimi veya tutarsız olduğunu yaptığınız uzun sohbetlerdeki tutarsız veya samimi konuşmalarından kolayca anlayabilirsiniz.

 

  1. İlk Yaklaşım Daha Kolay. Standard yüz yüze tanışmalarda olduğu, nasıl yanına giderim, nasıl söze girerim gibi endişeler yok. Sohbet odasında ise bir espri veya basit bir merhaba ile söze kolayca girebilirsiniz. Veya karşınızdakinin profilini inceleyerek, onun hobilerinden veya daha önce gittiği bir tatilden kolayca lafa girebilirsiniz.

 

  1. İlk Buluşma Önlemleri. İlk Buluşmaya gitmeden önce, buluşacağınız kişiyi araştıracak bir sürü vaktiniz olacak. Günümüzde maalesef kadınlar ilk buluşmada kendilerini güvende hissetmiyorlar ve bundan dolayı bir çok kadın ilk buluşma teklifini reddediyor. Arkadaşlık sitesinden tanıştığınız kişiyle sohbet edip onu tanıyacak bir sürü vaktiniz olacak, daha sonra ilk buluşmadan önce ise daha detaylı arama ile nasıl biri olduğunu anlayabilirsiniz.

 

10. Daha Az Maliyet. Size uygun olan insanı seçmek ne kadar kolay ise, bulmak için harcanacak zaman ve para da o kadar azdır. Geleneksel yöntemlerde flörtünüzle birbirinizi iyi tanımak için onunla sık sık dışarda buluşmalı, bazen kahveye baze yemeğe bazende sinemaya götürmeniz gerekir. Bu hem vakit hemde para kabıdır. Arkadaşlık sitelerinde ise bu çok daha kolay ve masrafsızdır.