Son Güncelleme:
Size Arkadaşlık Sitelerini Sevdirecek 5 Gerçek Aşk Hikayesi
Photo by J carter from Pexels

Size Arkadaşlık Sitelerini Sevdirecek 5 Gerçek Aşk Hikayesi

Dr. Love

Daha önce arkadaşlık sitelerinde şansınızı denediniz ve kötü bir tecrübe elde ettiyseniz umutsuzluğa kapılmayın, çünkü arkadaşlık sitelerinde başlayan her ilişki sizin kötü tecrübeniz gibi sonuçlanmıyor. İşte size mutlu son ile biten bir kaç gerçek hikaye.

 

Selin’in hikayesi, “Yeni iş arkadaşlarım ve onların da daha önceki işyerlerinden arkadaşlarıyla komik bir komedi gösterisine gitmiştik. İşyerinden çok sevdiğim bir arkadaş olan Merve’nin eski işyerinden bir arkadaşı olan Hikmet diye birisi de vardı grupta ve çocuk gerçekten yakışıklıydı. Merve tiyatrodan sonra bir cafeye gideceklerini ve benim de gelip Hikmetle daha yakından tanışmamı istedi ama ben havamda değildim ve tiyatrodan sonra direk eve gittim. Aradan 3-4 ay geçti ve biz Hikmet ile bir arkadaş bulma programında eşleştik, ben direk görür görmez tanıdım onu, o da beni tanımış o yüzden direk yemeğe çıkalım dedi. İlk buluşmamızda birbirimizden çok hoşlandık, bir yıldır beraberiz ve çok mutluyuz.” Ankara.

 

Azra’nın hikayesi, “Erkeklerle tanışma ve konuşma konusunda biraz utangacım galiba ki, üç yıldır kimseyle ne tanışıp ne de konuşmamıştım, taki bir akşam en yakın arkadaşım Zeynep bizdeyken telefonumu alıp kendini tuvalete bir saate boyunca kitleyene kadar. Zeynep tuvaletteyken, benim telefonumdan benim adıma kendi kullandığı bir arkadaşlık sitesinde profil oluşturdu, resimlerimden hobilerime kadar her şeyi doldurmuş. Daha sonra aramaya girip bana uygun bir kaç kişiyi ekleyip selam yazmış. Tuvaletten çıkana kadar neden telefonumu alıp tuvalete kendini kitlediğine dair bir fikrim yoktu, ama çıkıp anlattıktan sonra yazdığı kişileri inceledim ve birisi gerçekten çok hoşuma gitti, Cihan. Geçen ay nişanlandık Cihan’la ve yazın düğünümüz var. Teşekkürler Zeynep.” İstanbul.

 

Mehmet’in babasının hikayesi, “Babam ve annem çok erken yaşta evlenmişti, annem kardeşimi doğuralı daha 1 sene olmuş, beni ve kardeşimi neneme bırakıp hastaneye kontrole gitmiş, dönerken trafik kazasında hayatını kaybetmiş. Babam ben ve kardeşime sahip çıkıp bizi sıkıntısız büyütmek için çok çalıştı ve bir başkasıyla tanışacak vakti olmadı, taki kardeşim ve ben üniversiteyi kazanana kadar. Tabi yoğun çalışma temposundan sosyal hayatı bitmişti babamın, kiminle nasıl nerede tanışacağına dair en ufak bir fikri yoktu. Ben de ona arkadaşlık sitelerinden bahsettim, sistemin nasıl işlediğini ve nasıl davranacağını bilmediği için öncelikle bir bayan hesabı açtı babam. Böylelikle, diğer erkekleri bayanlara nasıl davrandığını öğrenmiş oldu, hem bir kaç taktik öğrendi hem de yapmaması gerekenleri öğrendi diğer erkek profillerinden. Daha sonra da kendi gerçek hesabını açtı öğrendikleri doğrultusunda, şu an 2 yıldır biriyle beraber ve çok mutlu.” İzmir.

 

Melis’in hikayesi, “Erkek arkadaşımla 6 yıldır beraberdik ve artık anlaşamadığımızı düşündüğümüzden 2 ay önce ayrıldık. Biraz bunalıma falanda girdim ilk önceleri ama şimdi çok daha iyi hissediyorum, bu yüzden de 6 yıldır kullanmadığım bir arkadaşlık flört sitesinde ki hesabımı kontrol edeyim dedim. Arkadaş listemden gereksiz kişileri silerken, lisede aşık olduğum çocuğunda orda olduğunu farkettim ve ufak bir araştırmayla hayatında kimse olmadığını öğrendim, cesaretimi toplayıp bir merhaba dedim. Haftaya nişanımız var.” Muğla.

 

Ali ve Sibel’in hikayesi, “Kocam ve ben bundan 3 yıl önce bir online flört sitesi aracılığıyla tanıştık. Profilini ilk incelediğim günü çok iyi hatırlıyorum, yazan her şeyi o kadar dikkatli okudum ve inceledim ki, sonrasında ise sosyal medya hesabını bulup oradan da yazanları doğrulamaya çalışmıştım. Online sohbetten merhaba yazdım ve eşim hemen cevap yazdı. Şimdi bir yaşında bir kızımız var.” Antalya.