Son Güncelleme:
Tamamen Ücretsiz Arkadaşlık Siteleri
Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Tamamen Ücretsiz Arkadaşlık Siteleri 

Dr. Love

Tamamen ücretsiz arkadaşlık siteleri var mıdır sorusunu cevaplandırdığımız yazımızda bu tür siteler hakkındaki bilgileri derledik.

Hiçbir ücret ödemeden tüm özelliklere sahip olacağınız bir flört sitesi bulmak oldukça zordur. Çoğu mobil uygulama ya da internet sitesi ücretsiz olarak üyelik açmanızı sağlasa da daha sonra bir miktar ödeme isteyebilir. Bu tür siteler indirme ve yükleme konusunda başta ücret talep etmese de farklı üyelik paketleri sunar

Örneğin ilk sohbetlerinizde herhangi bir abonelik şartı koşulmazken sonraki online chat sürecinde ödeme yapmanız istenebilir. Tamamen parasız flört ya da evlilik sitesi bulmak pek zor olsa da ücret ödemeden yeni insanlarla tanışmak asla imkansız değildir.

Flirtero

Bilindiği üzere günümüzde internette pek çok sıradan arkadaşlık sitesi var, ancak Flirtero.com dünyanın her yerinden insanlar için ciddi bir arkadaşlık sitesi olacak şekilde tasarlanmış. Gelişmiş arama ve eşleştirme algoritma ve methodlarına sahip olan Flirtero, uzun yıllardır bekarların uzun süreli ciddi ilişki ve aşkı bulmalarına yardımcı olmaktadır.

İster arkadaşlık, ister online ilişki, arkadaşça sohbet, özel biri veya ilgi alanlarınızı paylaşacak biri arıyor olun - ya da iş seyahati veya tatildeyseniz ve bulunduğunuz yerde yeni insanlarla temasa geçmek istiyorsanız - doğru yerdesiniz.

Üye olmak için tıklayın: Flirtero.com

Ücretsiz Arkadaşlık Siteleri Bulmak Mümkün Mü?

On binlerce insanı bir araya getiren ve sosyal sınırları kaldıran bu sitelerin çoğu kullanıcılarından ödeme istemektedir. Bu uygulamalara kaydolmak ise genelde hep ücretsizdir.

Bunun sebebi ise tanışma sitesi yöneticilerinin kullanıcılarına ve yeni üyelerine siteyi tanıma şansı vermesidir. Yeni üyeler sitenin ara yüzüne, profil ayarlama kısmına ve sitedeki kullanıcı nüfusuna göz atar. Bu durum da oluşuma yeni üye olan katılımcıların siteyi anlamasına olanak tanır. Bu noktada güvenilir chat siteleri ararken diğer kullanıcıların yaptığı yorumlara göz atmanız da mümkündür.

Fakat yeni birlerine mesaj atmak ve tanışmak istediğimizde aslında tamamen ücretsiz arkadaşlık sitesi diye bir gerçek olmadığını maalesef anlarız. Çünkü bu tür sitelerde diğer üyelere kayıtsız şartsız mesaj atmak ve sınırlamalar olmadan sohbet etmek; geliştiricilere maddi bir gelir sağlamayacaktır.

Burada ise denkleme abonelikler, çeşitli üyelik paketleri ve aylık ödemeler girer. Bu tür satın alımlara uygulama içi satın alımlar da denir ve birçok arkadaşlık ya da flört sitesi bu yöntemi uygular.

Arkadaşlık Siteleri ve Üyelik Paketleri

Genelde Gold üyelik, Premium üyelik ya da VIP üyelik olarak bilinen bu paketler kullanıcılara belli bir ücret karşılığında sunulur. Maalesef birçok dostluk sitesi kullanıcısı ise bu durumdan oldukça rahatsızdır. Çünkü insanlar konuşmak istediğiniz birine mesaj atmak için sürekli ödeme yapmak durumunda kalmaktadır.

Fakat daha önce de belirtildiği gibi hiçbir ücret ödemeden de arkadaşlık uygulamaları ile gelen fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Hem bilgisayardan erişim sağlayabileceğiniz hem de akıllı telefonlarınıza indirebileceğimiz birçok sohbet programı ya da sosyal platform, bir noktaya kadar ücretsiz hizmet de sunmaktadır.

Ücret Ödemeden İnternetten Arkadaş Bulmak

Belirgin kişilik özelliklerinizi iyi bir şekilde yansıtan profil açıklaması ile mobil arkadaşlık uygulamaları üzerinden yeni dostluklar elde etmek elbette mümkündür. Daha sonra ödeme talep edilse de birçok flört sitesi ve uygulamasında üyelik oluşturmak ücretsizdir.

Burada oluşturacağınız hesaplarınız üzerinden herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. Belki daha az mesaj atma ve kendinizi daha az tanıtma şansınız olacaktır. Fakat iyi tasarlanan bir profil kısmı ve sizi etkili bir şekilde yansıtan bir fotoğraf sayesinde yeni insanlarla tanışmanız yine de olasıdır.

Gold Üyelik Almaya Değer mi?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ücretli üyelikler size bu sitelerde daha fazla etkileşim gösterme şansı sunar. Örneğin daha fazla kişiye mesaj atmak, kameralı sohbet yapabilmek ya da sizinle eşleşen kişiyi göstermek ekstra özellikler arasında yer alır.

Elbette bu ekstra özellikler her site ya da uygulama için farklılık gösterebilir. Örneğin bazı siteler daha fazla kişiye mesaj atmanızı sağlayan jeton sistemi sunar. Bu jetonları almak ise ücretlidir. Bazı siteler ise dilediğiniz sadece sistemin seçtiği kişilere mesaj atmanızı sağlar. Maalesef yine ücret ödeyerek bu sınırlandırmayı kaldırabilirsiniz.

Eğer Ödeme Yapmaya Karar Verirseniz…

Dilediğiniz yüzlerce sanal platforma ücretsiz olarak kaydolabilirsiniz fakat her birinde üyelik almak size bir servete mal olacaktır. Dolayısıyla para ödemeden önce siteyi iyi seçmeli ve paranızı hak edip etmediğine karar vermelisiniz.

Bunun için site hakkında biraz araştırmak yapmak akıllıca olabilir. Dilerseniz halihazırda sitede yer alan kullanıcıların yorumlarını okuyabilir ya da sitenin adını aramada aratabilirsiniz.

Bazı sanal platformlar sizin tek bir aylık ödeme izninize rağmen düzenli olarak para çekimi yapabilir. Sizi sürekli faturalandırılacak olan bu yerlere dikkat edin ve internetteki itibarları hakkında bilgi edinin. Sonuçta kimse arkadaş edinme uğruna emeğiyle kazandığı tüm parayı kaybetmek istemez.

Etkileyici Bir Profil Tasarlayın

Kendimizi iyi tanıtmanın sadece online randevularda değil, günlük hayattaki ilişkilerimizde de oldukça önemli olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla sistemin size sunduğu profil sekmelerini etkili değerlendirmeli ve kendinizi yeterli bir şekilde tanıtmalısınız.

  • Bu pencerelerde eğer isterseniz aşağıdaki konular hakkında kısa ve öz bilgiler verebilirsiniz.
  • Yaşınızı da belirttiğiniz ve kısaca kim olduğunuza dair birkaç cümle yazabilirsiniz.
  • Mesleğinizden bahsedebilirsiniz.
  • İlgi alanlarınızdan kesinlikle bahsetmelisiniz. Hobi ve ilgi alanlarınız ortak olan kişilerle tanışma şansınız yükselebilir.
  • Dilerseniz ikamet ettiğiniz şehri yazabilirsiniz.

Bu Adımları Unutmayın

İlgi çekici bir profil tasarlamak için aşağıda listelediğimiz adımları uygulayabilirsiniz.

  • Profil bilgilerinizi girerken yazım dilinize ve imlanıza özen gösterin.
  • İş hayatınıza dair kısa bir bilgilendirme yapın.
  • Kişisel özelliklerinizi az ve öz bir şekilde ifade edin.
  • Etkili bir profil fotoğrafı seçin.

Arkadaşlık siteleri kullanırken yeni biri ile tanışma ve hoş bir sohbet sürdürmenin yolu nitelikli bir profilden geçer. Yukarıda belirttiğimiz adımlar ise iyi bir profil oluşturma konusunda sadece bir başlangıçtır. Örnek bir profil açıklamasını hemen aşağıda belirttik.

“Merhaba ben X, Y yaşındayım ve Z kentinde yaşıyorum. Yeni insanlarla tanışmayı ve güzel anılar oluşturmayı seviyorum. Sohbet etmek ve bana bir şeyler katmak isterseniz iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin :)”

Yerinde kullanılan emojiler ve hakkınızda vereceğiniz kısa fakat öz bilgiler insanların size mesaj atmasını sağlayabilir. Profilinizde yer alan tanıtım yazısında kendinizi çok fazla anlatmanız karşı tarafa iyi bir izlenim vermeyecektir. Ya da sürekli emoji kullanmanız ve imla dilinize özen göstermemeniz durumunda da ciddiye alınacak bir hesabınız olmayabilir.

Fakat profesyonel bir kuruma CV göndermediğinizi de unutmamalısınız. Kendinizi olabildiğince nitelikli bir şekilde tanıtmalı fakat bunu yaparken dürüstlükten de ödün vermemelisiniz.

Sonuç

Bedava çöpçatan siteleri ya da sadece yeni insanlarla tanışmak istediğimiz uygulamaların sadece çok azlık bir kısmı tamamen ücretsiz hizmet sunuyor. Düşündüğümüz zaman herhangi bir sektörde de tamamen bedava servis veren çok az oluşumla karşı karşıya kalırız. Maalesef bulunduğumuz düzen içerisinde en ciddi evlilik sitesi ve uygulamaları arasından birtakım seçimler yapmamız gerekiyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu tür siteleri bulmak oldukça zor olsa da umudunuzu kaybetmemelisiniz. Koronavirüs pandemisi sürecinde herkes karantina düzenine girdi. Dolayısıyla yeni insanlarla tanışmak ve görüşmek isteyen tek kişi olmadığını unutmamalı ve umudunuzu kaybetmemelisiniz. Çünkü binlerce insan internetteki çeşitli sitelerde yeni bir şans arıyor ve belki de “o” kişi sizi bekliyor.

Aşk, evlilik, flört ya da sadece arkadaşlık kapılarının her zaman açık olduğunu da hep hatırlayın. Size internet üzerinde atılacağınız serüvenlerde bol şans diyor, sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler diliyoruz.